Директор Шацького національного природного парку представила розробки веломаршрутів

 

31 січня у Шацькій районній філії Волинського ОЦЗ відбулась екологічна нарада, на якій Марія Христецька представила розробки веломаршрутів по території Шацького району (проект розроблений в рамках програми добросусідства «Польща-Білорусь-Україна»), а також ознайомила з пріоритетними напрямками співпраці Шацького біосферного резервату в рамках ТБР «Західне Полісся».
Розвиток велотуризму зараз набуває широкої популярності у Європі і швидко поширюється по територіях природно-заповідного фонду багатьох країн. Слід зауважити, що Шацький національний природний парк, завдяки сприятливому клімату та рельєфу, багатству природних ландшафтів, можна розглядати як один з найбільш перспективних регіонів для розвитку велотуризму із залученням відпочивальників різного віку.
Маємо надію, що екологічно чистий та корисний для здоров’я велотуризм стане одним з найпопулярніших видів активного відпочинку на території Шацького національного природного парку.
Не менш цікавою є ідея створення мережі Біосферних резерватів, яка була сформульована Генеральною конференцією ЮНЕСКО в 1970 році. Мало кому відомо, що Транскордонний біосферний резерват «Західне Полісся» розташований на території Польщі, України і Білорусі та має площу 600 км2. Шацький біосферний резерват створено в Україні 2002 року, на базі Шацького національного природного парку. Можна виділити п’ять основних напрямків співпраці в рамках ТБР, а саме: збереження ландшафтного та біологічного різноманіття; наукова діяльність; екологічна освіта; співпраця з органами влади та місцевими громадами; міжнародне співробітництво.

_TVV0364 _TVV0366 _TVV0368 _TVV03712018-02-02_0037442018-01-31_173746