озеро Світязь, автор - Іван Дума

ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДНЯ ПАРКІВ: УНІКАЛЬНИЙ КУТОЧОК УКРАЇНИ – ШАЦЬКИЙ НПП

24 травня у всій Європі святкується Європейський день парків. Проведений вперше в 1999 році цей день тепер святкується щорічно. Ця дата була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший з дев’яти Європейських національних парків.

Це свято започатковане з метою популяризації природоохоронних територій, а також для суспільної підтримки їх роботи. Його відзначення символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються на нашій Планеті, а це понад 20 тисяч заповідних територіальних комплексів, у тому числі більше 2200 національних парків та заповідників, що функціонують у 120 країнах Світу.
У Європі нині нараховується понад 300, а в Україні 44 національних парків.

В цей день хочеться згадати і унікальний куточок України – Шацький національний природний парк, адже це край дрімучих лісів, живописних синьооких озер, водно-болотних угідь та луків. Шацьке поозер’я – окраса України. У Шацькому національному парку залишилося чимало унікальних, незайманих куточків, де можна спостерігати за первісною красою землі. Вона зачаровує своїми безкрайніми лісами, прекрасними озерами і болотами. Це місце, в якому хочеться побувати і яке однозначно варто відвідати.

 

Пресслужба Шацького НПП

Фото Івана Думи

озеро Пісочне, автор - Іван Дума чапля біла і мартини озерні, автор Іван Дума поросята дикого кабана, автор Іван Дума