ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПРИРОДО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ РАЙОНУ

18 липня відбулося чергове засідання двадцять восьмої сесії Шацької районної ради під головуванням Сергія Карпука. На ній директор Шацького НПП, Марія Христецька, звітувала про виконану роботу по збереженню та розвитку природо-заповідного фонду району.
Марія Володимирівна у своїй доповіді перед депутатами відзначила, що в порівнянні з минулим роком уже проведено значні роботи по реконструкції, розвитку та впорядкуванню різних видів діяльності Шацького національного природного парку.
Охорона природи та рекреація – два пріоритетних напрямки діяльності Шацького ННП, які тісно переплітаються між собою. Останнім часом дуже велика увага приділялась впорядкуванню спеціально відведених місць для відпочинку, через те, що саме організація здорового відпочинку забезпечує кращу екологію та зменшує негативний вплив на оточуюче природне середовище. З початку 2018 року на рекреаційних об’єктах було виконано чимало робіт: огороджено рекреаційні пункти, викошено та прибрано території, встановлено близько 30 бесідок та 40 туалетів. Оновлено біл-борди та екологічні аншлаги на дорогах загального користування та екологічних стежках парку, на постах «Венське» та «Медик» встановлено два нові інформаційні пункти. Попри негативні відгуки селян співпраця з місцевими підприємцями все ж дала свої результати і Центральний пляж в с.Світязь радує та приємно дивує відвідувачів Шацького району. Щоб тримати в належному санітарному стані об’єкти, що використовуються для відпочинку додатково прийнято в штат 13 рекреаційних працівників, передбачено щоденне прибирання територій та вивезення побутових відходів.
Робота парку не базується на одній рекреації, природно-територіальні комплекси постійно знаходяться під охороною, шляхом ренатуралізації водно-болотних угідь, відбувається відновлення гідрологічного режиму, проводяться лісівничі заходи по переформуванню штучно створених лісових культур на складні лісові насадження та наближення їх за складом і структурою до природних лісів. Не лишається без уваги й охорона червонокнижних та рідкісних рослинних угруповань, збереження біотопів та оселищ рідкісних та типових видів фауни. Парк повинен повноцінно працювати та виконувати свої функції, його ресурси мають раціонально використовуватись, а кожна з відведених територій слугувати за призначенням. Рекреаційні зони для прийому туристів, заповідні зони для збереження предвічної краси природи.
Звіт про роботу Шацького НПП по збереженню і розвитку природо-заповідного фонду району депутати підтримали одноголосно.
Після сесії, Марія Володимирівна запросила усіх бажаючих відвідати оновлені рекреаційні зони, аби побачити на власні очі результати плідної праці Шацького НПП. Голова, депутати та виконавчий апарат Шацької районної ради побували у наметовому містечку «Запісочне», екологічних постах «Венське» та «Медик»,ознайомились зі змінами на центральному пляжі озера Світязь та побачили колоритний будиночок в урочищі «Мокошин» біля села Пульмо.
Територія Шацького національного природного парку повинна, бути комфортною для мешканців та туристів з забезпеченням охорони та збереження природного середовища.

Прес-служба Шацького НПП

Фото Шацький національний природний парк.

Фото Шацький національний природний парк.