_TVV3775

«ЛІС – СПРАВА РУК ЛЮДСЬКИХ»: ЯКЕ НАСІННЯ, ТАКЕ Й КОРІННЯ

Зібрати шишки – це лише пів справи, дуже важливо отримати з них якісне насіння. Для цього функціонують спеціальні шишкосушарні. Одна з таких знаходиться у Дубечнівському лісництві, що на Старовижівщині. За сезон тут переробляють 60-70 тонн шишок сосни та ялини, які звозять з 9 лісогосподарських підприємств області.

Процес сушки дуже складний та триває не менше як 2-3 доби. За цей період шишки проходять різні етапи переробки.

Відразу після доставки шишки відправляють на другий поверх шишкосушарні та зважують. Тут вони деякий час лежать у відсіках, а згодом транспортером потрапляють у барабан попередньої підсушки. У цьому так званому «верхньому» барабані при температурі 40 ° готують шишки для подальшої обробки. Потім ще добу остаточно сушать при температурі 55-60°. За цей період шишки повністю розкриваються і через отвори барабану випадає насіння. Його провіюють, обезкрилюють і лише тоді відправляють на зберігання. Насіння зберігають в скляних ємностях в сухих прохолодних приміщеннях.

Цікаво, що на шишкосушарні безвідходне виробництво, адже розкритими шишками опалюють котел і підтримують у барабанах відповідний температурний режим для підсушки.

Згодом з усієї маси партії насіння (для Шацького НПП вона складає 9 кг) відберуть лише 50 г та відправлять у ВП «Рівненська лісонасіннєва лабораторія». Там насіння перевіряють на придатність і видають відповідний сертифікат якості. Адже якісне насіння – основа міцного лісу.

_TVV3800 _TVV3782 _TVV3784 _TVV3779 _TVV3780 _TVV3807 _TVV3808 _TVV3810ресслужба Шацького НПП