_TVV4280

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПТАХІВ

Щорічно 1 квітня у день підписання Міжнародної конвенції з охорони птахів відзначають День птахів. Не випадково він припадає саме на квітень, оскільки це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію.

Мета відзначення цього дня – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються усіх країн і континентів.

Традиційно державна лісова охорона Шацького НПП навесні проводить ряд біотехнічних заходів для збереження пташиного світу. Зокрема, у Світязькому, Мельниківському та Пульмівському лісництвах виготовили та розвісили шпаківні та синичники.

Напередодні Міжнародного дня птахів було організовано захід з облаштування штучних гнізд на березі озера Світязь. Їх виставляють, щоб привабити на гніздування водоплавних птахів. Для  цього підбирають відповідне місце, мало поросле очеретом чи чагарниками, зручне для гніздування птахів та обов’язково поблизу води. Штучні гнізда замасковують та вистеляють сухою травою, формуючи таким чином гніздо.

Працівники спостерігають за поведінкою птахів і відзначають, що вони охоче населяють такі «домівки». Тож сподіваємось, що і цьогорічні штучні гнізда вже незабаром заселять крижні та крехи.

Пресслужба Шацького НПП_TVV4260 _TVV4269 _TVV4271 _TVV4275 _TVV4281 _TVV4285