1-1

НАГАДУЄМО ПРО ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В ЛІСОВИХ МАСИВАХ

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. Проте, враховуючи плюсову температуру повітря та відсутність снігового покриву, почастішали випадки пожеж у природних екосистемах взимку, зокрема реєструють випадки загоряння сухої трави, очерету та сухостою. Зважаючи на небезпеку, яку становлять такі загоряння, нагадуємо: спалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття заборонено. За вчинення протиправних дій передбачена адміністративна відповідальність.

Крім того, щоб уникнути лісових пожеж, необхідно дотримуватися елементарних правил поведінки на природі: не розводити багать у лісі, окрім призначених для вогнищ спеціально обладнаних ділянках зон і місць відпочинку; не палити в лісі, не кидати недопалки на землю; не створювати смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалювати їх; забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин.

Місце для вогнища вибирайте далеко від сухостою, краще попередньо його очистити та обкласти навкруг камінням. Якщо ґрунт торф’янистий, то розводити багаття категорично забороняється, бо це може призвести до підземної пожежі. Найголовніше – не залишати вогнище без нагляду, а залишаючи місце відпочинку – ретельно загасити.

Пам’ятайте, що ліси створюються десятиліттями, а знищуються в одну мить. Попередити пожежу набагато простіше, ніж загасити!

 

Прес-служба Шацького НПП