IMG-0488

НЕЙМОВІРНІ КРАЄВИДИ, ЗАТИШОК ТА СПОКІЙ: ОЗЕРА, ЯКІ ВАРТО ВІДВІДАТИ, ЩОБ ВІДПОЧИТИ ВІД МІСЬКОЇ МЕТУШНІ

Шацький національний природний парк – це не тільки Світязь з його багатолюдними та гамірними пляжами, чистою водою, атракціонами та чисельними торговими ятками. Можна відпочити і в цілковитій тиші, де чутно лише шум лісів та спів птахів, ловиться риба та цвіте латаття. На території Шацького національного природного парку нараховується 23 озера. Кожне – унікальне і своєрідне. Більшість з них заховані від людського ока і лише місцеві жителі знають їх розташування. Але мабуть, це один з найкращих приводів відвідати саме ці озера, адже такої краси ви точно більше ніде не зустрінете: неймовірні краєвиди, затишок та спокій, чиста вода (яку можна пити, навіть не очищаючи) та свіже, насичене фітонцидами повітря.

Пулемецьке – друге за величиною озеро каскаду Шацьких озер. Найбільше зацікавить воно затятих любителів риболовлі, адже як зазначають місцеві рибалки саме тут найкращі рибні місця. І якщо не ловиться на Пулемецькому, то на інших озерах – і поготів. В озері водиться 21 вид риб, зокрема, і «візитівка» Шацьких озер – вугор, тому це точно справжній рай для рибалок. А ще тут дуже тихо та спокійно, лише час від часу тишу порушує пташиний спів.

Ще одне озеро, яке варто відвідати — Острів’янське. Поблизу нього знаходиться ботанічна пам’ятка природи місцевого значення – Ростанський ялинник. Що цікаво, цей острівний ялинник знаходиться поза межею суцільного поширення смереки і для Полісся є непритаманним. Крім того, на березі озера знаходиться церква святої Варвари, побудована в стилі козацького барокко на початку 18 ст.

Думали острів є тільки на Світязі? А от і ні. Ще одна з синьооких перлин Шацького поозер’я має таку особливість. Заховане посеред соснового лісу озеро Кримне стане чудовим місцем відпочинку для тих, хто хоче відпочити від метушні та побути сам на сам з природою. Незвичне це озеро ще й тому, що вода в ньому має червонуватий відтінок. А все завдяки великому вмісту кремнію, який і забарвлює воду. Озеро неглибоке, має красиве піщане дно, а на березі ростуть дуже гарні та рідкісні квіти – дикі орхідеї. Мальовничі краєвиди, тиша та спокій зроблять відпочинок незабутнім.

Луки-Перемут – спільна назва двох озер, які з’єднані між собою невеликим каналом. Це третє по величині озеро Шацького поозер’я. Береги озер не забудовані, тут збереглась первозданна природа. Тільки тут ви зможете побачите «килим» з водяних білих лілій, який розтягнувся на сотні метрів. Крім того, на озерах також можна чудово порибалити.

Поблизу дороги, що веде до урочища Гряда знаходиться озеро Соминець, яке є іхтіологічним заказником (колись тут проводилась акліматизація раків широкопалих). В  озері ще й зараз можна зустріти раків, хоча кількість їх за останні роки значно зменшилась. А ще це озеро по праву можна назвати «лебединим», бо лебедів тут – кілька десятків.

Нехай ваш відпочинок не обмежується лише Світязем, а краса та затишок Шацьких озер подарують вам приємні та незабутні  літні дні.

Прес-служба Шацького НПП

IMG-0329 IMG-0508 IMG-0940 IMG-0493 IMG-1887 IMG-2259 IMG-3327 IMG-3343 IMG-3347