IMG_5425

Охорона рибних ресурсів

Шацьке поозер’я здавна славиться великим різномаїттям живих водних організмів. Але риби та земноводні складають одну з найбільших цінностей Шацького національного природного парку. Саме тому дирекція парку здійснює цілий комплекс заходів для охорони та відтворення водних ресурсів.

Із 2002 р. цим безпосередньо займається начальник природоохоронної  дільниці Ігор Наумич. Разом із 4 інспекторами він здійснює системний контроль за ситуацією на заповідних озерах, перешкоджаючи браконьєрам та іншим порушникам законодавства завдавати шкоду природі.

В історії досвідченого природоохоронця – чимало результативних рейдів, коли спіймані на гарячому правопорушники притягувалися до суворої відповідальності. Щоправда, в цій нелегкій роботі чинне законодавство в сфері боротьби з браконьєрамми потребує суттєвого покращення.

«Доводиться дуже ретельно готуватися, щоб затримати порушників із доказами їхньої протиправної діяльності, – говорить Ігор Наумич. – Нерідко вони застосовують новітні технології, які дозволяють знаходити розставлені сіті навіть на великій глибині та в темну пору доби. Намагаються дошкуляти й любителі підводного полювання, які знають, що це – суворо заборонено. Одного з таких довелося якось навіть витягати голими руками на поверхню води разом із його рушницею…».

Окрім цього, адміністрація парку в межах лімітів займається виловом біля урочища Низьке канадських сомиків і вугрів, кошти від реалізації яких спрямовуються на статутну діяльність Шацького національного природного парку.

Тож новий керівник ШНПП, в. о. директора Віталій Цвид вважає цю роботу одним із пріоритетів.

Прес-служба Шацького національного природного парку.

IMG_5421 IMG_5422 IMG_5426 IMG_5414