IMG_5254

Розбудова інфраструктури

«Одним із пріоритетних завдань для мене особистого і всього колективу Шацького національного природного парку – зберегти для нащадків неповторну красу Шацького поозер’я та розбудувати тут цивілізовану європейську інфраструктуру», – наголошує в. о. директора Шацького національного парку Віталій Цвид.

І ця робота здійснюється у відповідності зі стратегією Державного лісового агентства України, в чіткій взаємодії з органами влади обласного, районного та місцевого рівня, з залученням досвіду та можливостей колег із Польщі та Білорусі.

Одним із найважливіших напрямків є розбудова інфраструктури центрального пляжу в с. Світязь Шацького р-ну.

IMG_5261

«Розвиток туристичної інфраструктури ШНПП повністю відповідає вимогам проекту, який ми створили разом із партнерами з Поліського національного парку. Загальний обсяг фінансування складає 460 тис. євро, пройдено вже перший етап обговорення і затвердження.  В подальшому реалізація цього масштабного проекту дозволить вирішити пріоритетні завдання ШНПП, зокрема – нам потрібно покращити інфраструктуру біля озера Світязь. Саме на це й скерований проект «Детального плану території на землях постійного користування Шацького НПП в межах берегової лінії озера Світязь (від бази ФМІ ім. Г. В. Карпенка до метеостанції) на території Світязької сільської ради Шацького району Волинської області», – наголошує Віталій Цвид.

Що стан дорожньої інфраструктури в с. Світязь Шацького р-ну неподалік «Куточка рибалки» не відповідає вимогам часу і не задовольняє ні місцеву владу, ні адміністрацію ШНПП, ні туристів та відпочивальників. Що зміниться в кращий бік уже найближчим часом?

Про це розповів голова Шацької районної державної адміністрації Василь Голядинець:

«Наразі розроблено проектно-кошторисну документацію, яка передбачає не лише реконструкцію дороги, але й спорудження пішохідної та велодоріжки, запрацює вуличне освітлення, буде належний підхід до пляжу… Нам виділено кошти в сумі 9 млн грн, тож сподіваємося, що до кінця року ця територія зміниться на краще до невпізнання.  Паралельно Шацький національний природних парк займається розробкою документацією щодо облаштування розміщеного поруч пляжу.  Уже створено футбольний майданчик, в перспективі – волейбольні майданчики, інші, необхідні тут об’єкти».

IMG_5260

Роботи щодо розвитку інфраструктури заповідної території тривають. З допомогою органів влади центрального та обласного рівня і місцевих громад дирекція Шацького національного природного парку забезпечить подальшу розбудову заповідної території з максимальним збереженням заповідного статусу. На цьому наголошують і в. о. директора ШНПП Віталій Цвид, і голова Шацької районної державної адміністрації Василь Голядинець.

Прес-служба Шацького національного природного парку.