РОСИЧКА

 

Торф’яні болота є важливою складовою біосфери. Вони забезпечують формування, перенесення і баланс органічних речовин, депонування вуглецю, фільтрують гідрологічний стік поверхневих та підземних вод, є важливими центрами збереження біорізноманіття.
Осушення боліт на території Шацького Поозер’я згубно вплинуло на популяцію болотних видів рослин. З побудовою Копаївської, Поліської та Прип’ятської осушувальних систем на території водно-болотних комплексів суттєво зменшилась площа локалітетів червонокнижних видів рослин. Одним із таких видів є росичка – рослина хижак. Це багаторічна рослина з безлистим квітковим стеблом заввишки 10-20 см. Листя росички вкрите віями. Якщо комаха сідає на листок, вії захоплюють її і листок загинається. Через декілька днів він розігнеться, вії випрямляться, а неперетравлені залишки комахи здує вітер.
На території Шацького НПП є три види росичок: круглолиста (Drosera rotundifolia L.), англійська (Drosera anglica Huds.) та росичка середня (Drosera intermedia Hayne). На їх оселища можна натрапити біля озер Карасинець, Озерце, Велике Чорне та Луки.

Прес-служба Шацького НПП

На данном изображении может находиться: растение, цветок, небо, природа и на улице

На данном изображении может находиться: растение, цветок, на улице и природа

На данном изображении может находиться: растение, цветок, трава, природа и на улице