Экологический-конкурс-для-изобретателей-и-инициативных-min-1024x576

СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ ЛЮДСТВА – ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ

Сьогодні уся світова спільнота відзначає Міжнародний день біологічного різноманіття. Щорічне відзначення цього дня – чудова нагода ще раз згадати, що видове біорізноманіття знаходиться під постійною загрозою та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь. Адже кількість біологічних видів дикої флори та фауни стрімко і суттєво скорочується, і причина тому – людська діяльність.
Декілька цікавих фактів про біорізноманіття:
1. Оцінки чисельності сучасних видів на Землі варіюються від 10 мільйонів до 14 мільйонів, з яких близько 1,2 мільйона були задокументовані, а понад 86% ще не були описані.
2. Земного біорізноманіття більше поблизу екватора. Зокрема, найбагатше біологічне розмаїття в тропіках. Тропічні лісові екосистеми займають менше 10% земної поверхні, але містять близько 90% видів тварин планети.
3. Швидкі зміни навколишнього середовища зазвичай призводять до масових вимирань. Більш 99,9% всіх видів, які коли-небудь жили на Землі (а це більше п’яти мільярдів видів), за оцінками вчених, вимерли.
4. Зникнення біологічних видів – це природний процес розвитку життя на Землі. Однак з 17 століття головною причиною інтенсивного вимирання стала господарська діяльність людини.
5. Згідно з Глобальною доповіддю про оцінку біорізноманіття МПБЕУ за 2019 рік, 25% видів рослин і тварин знаходяться під загрозою зникнення в результаті людської діяльності.
У наш час одним з найбільш дієвих методів збереження біорізноманіття є, на думку науковців, створення природоохоронних територій. До таких належить і Шацький національний природний парк.
На території парку зафіксовано 44 види птахів, 42 види рослин та 22 види ссавців, які занесені до Червоної книги України.
Ми маємо докласти максимум зусиль аби зберегти природне багатство! Збереження навколишнього середовища, гуманне ставлення до тварин, раціональне використання природних багатств – це в першу чергу ознаки цивілізованого суспільства.
Пресслужба Шацького НПП