_TVV2632

«УРОЖАЙ» ЛІСОВОЇ ПАСІКИ

Корисні властивості меду та інших продуктів бджільництва здавна відомі людству. Бджолу вважають найбільш корисною комахою нашої планети, адже саме від неї здебільшого залежить майбутній урожай. Робота пасічника на перший погляд може здаватися дуже легкою, але насправді тут, як і в будь-якій іншій професії є безліч тонкощів.
На території Шацького НПП, посеред лісу, розміщені дві пасіки. Одна з них знаходиться на території Мельниківського лісництва Шацького НПП. Нещодавно тут провели перше в цьому році викачування меду. Пасічник Микола Гінайло розповів, що через холодну весну перший медозбір відбувся на місяць пізніше звичного.
На пасіці утримують 7 бджолосімей, кожна з яких нараховує 40-50 тис. бджіл. Догляд за золотими комахами потребує чимало зусиль, праці, затрат. Пасічник щомісяця оглядає вулики і робить помітки щодо кожного в спеціальному зошиті.
Як влаштований вулик, скільки вильотів на день робить бджола, де та з чого утворюється прополіс (не менш цінний продукт бджільництва, ніж мед) та ще багато інших цікавих фактів про бджільництво може розповісти Микола Гінайло.
У спокої, тиші, серед затишної природної краси завдяки «співпраці» бджіл та людей утворюється лісовий мед, який окрім всього вважається цілющим, бо є екологічно чистим. Та й самі пасіки надзвичайно корисні для лісу: завдяки бджолам зростає урожай ягід, а дерева менше хворіють.

Пресслужба Шацького НПП_TVV2606 _TVV2605 _TVV2613 _TVV2619 _TVV2635 _TVV2638 _TVV2643 _TVV2627