xDAeXoCHAxewxZJ-800x450-noPad

ЩО РОБИТИ ЗІ СМІТТЯМ?

350 тисяч гривень — на сміття. Саме таку, чималу суму, Шацький національний парк витратив на вивезення твердих побутових відходів за цьогорічний літній сезон.  «Нацпарк – не прибуткова державна організація. Такі суми для нас не підйомні, — каже директор ШНПП Марія Христецька. Новий туристичний сезон не за горами, тому вирішувати це питання потрібно вже сьогодні». Саме тому директорка парку ініціювала зустріч з представниками влади та громадськими активістами.

Голова Шацької районної ради Сергій Карпук розповів, що проблема зі сміттям полягає не лише у його вивезенні, а й у тому, куди його вивозити. Полігон з відходами вичерпує свої можливості вже в червні, а будівництво нового коштує близько 3 млн.грн.

«Як вихід – збільшити територію уже існуючого полігону. Саме для цього районна влада виділила 260 тис.грн на розробку кошторисно-проектної документації», — додає Сергій Карпук.

Крім того, Марію Христецьку цікавило питання скільки договорів уже укладено з місцевими жителями на вивезення сміття, щоб нацпарк знову не робив це своїми силами.

Світязький сільський голова Микола Цвид розповів, що уже закуплено 90 новеньких сміттєвих баків, проте з вересня реалізували лише два десятки, адже люди не спішать їх брати і заключати договори з комунальним підприємством.

«Ми не можемо щоразу витрачати такі суми на вивіз  сміття. Ці кошти ми б краще направили на облаштування пляжів, рекреаційних територій та інших потреб парку. Пропоную або передати баки на баланс комунального підприємства, або хоча б вести статистику хто з людей не хоче їх встановлювати, щоб депутати могли провести роз’яснювальну роботу серед населення», — підсумувала Марія Христецька.

Підтримав ініціативу директорки ШНПП і голова Шацької районної ради Сергій Карпук. Каже, що скоро депутати зберуться на чергову сесію і розглядатимуть питання освоєння виділених коштів на збільшення території полігону.

Прес-служба Шацького НПП