IMG_5434

Як зупинити стовбурову нематоду?

Одним із пріоритетних завдань у роботі Шацького національного природного парку є турбота про заповідні ліси.
Як повідомив директор ШНПП Віталій Цвид, робота в цьому напрямку ведеться системна та кваліфікована.
Проте останнім часом на порядок денний вийшла доволі складна проблема: дедалі більша територія парку зазнає ушкоджень від стовбурової нематоди (латинською – Bursaphelenchus mucronatus). Ці шкідники, які буквально за 2 тижні активної фази свого розвитку перетворюють живу і зелену сосну звичайну чи ялину європейську на сухе і мертве дерево!
Саме тому фахівці Шацького національного парку здійснюють аналіз і контроль ситуації. Нещодавно, наприклад, головний лісничий ШНПП Ігор Сидорук, науковий співробітник Віталій Турич і майстер лісу Пульмівського лісництва Микола Ткачук у 20-ому кварталі лісництва провели вібір зразків із сосни звичайної для дослідження на ураження стовбуровою нематодою.
«Ситуація викликає глибоку стурбованість, – каже Ігор Сидорук. – Площа враження сосни звичайної зростає, а за санітарними правилами рубка хворих дерев проходить після ряду погоджень (до 1 місяця). Це не дозволяє оперативно боротись з шкідником, внаслідок чого, у жарку погоду, він швидко заражує здорові сусідні дерева».
Тому проблема потребує вирішення на законодавчому рівні. В усякому випадку, сусіди-поляки вже внесли корективи в реалії життя і в подібних випадках застосовують механізм зрізання хворих дерев, оскільки ніякі хімічні чи біологічні способи захисту лісів у випадку з виникненням стовбурової нематоди позитивного ефекту не дають.
Прес-служба Шацького національного природного парку.

IMG_5401 IMG_5397 IMG_5395

IMG_5392