_TVV1503

2 ЛЮТОГО — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

У 90-х роках минулого століття набула актуальності проблема збереження та вiдтворення ВБУ як у Шацькому НПП, так і на Західному Поліссі в цілому. Сьогодні вона не лише не втратила актуальності, але стала ще більш важливою у зв’язку з падінням рівня води в озерах Шацького НПП. Оскільки аналіз результатів робіт з ренатуралізації боліт (відновлення в первинному стані) свідчить про їх позитивний вплив на гідрологічний стан водойм.

Як впливають зміни клімату на водно-болотні угіддя, вплив меліорації 60-70-х років минулого століття на сучасний стан боліт та шляхи їх збереження обговорили учасники круглого столу, приуроченого до Всесвітнього Дня водно-болотних угідь.

Участь в круглому столі взяли працівники Шацького національного природного парку – Петро Юрчук, Володимир Кубай, Тарас Юрчук; викладачі Шацького лісового коледжу – Ольга Бражник, Леся Арват, Ліля Вирович, Володимир Матлах та студенти; учні ОЗ НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.-гімназія» смт Шацьк; вчитель та учні ОЗ ЗСО І-ІІІ ст. «Світязький ліцей». Вони активно долучалися до обговорення питань, дискутували та спільно шукали шляхи збереження водно-болотних угідь і як наслідок – шляхи збереження водойм на території району. Не оминули своєю увагою також і екологічні проблеми, такі як глобальне потепління та зміна клімату. Приємно було спостерігати, що учні та студенти були не просто слухачами, а активними учасниками круглого столу.

На завершення, Петро Юрчук висловив сподівання, що такі обговорення позитивно вплинуть на екологічну свідомість молодого покоління та закликав студентів та учнів в подальшому долучатися до різноманітних акцій, лекцій та семінарів, які організовує Шацький НПП.

Пресслужба Шацького НПП_TVV1495 _TVV1500 _TVV1502 _TVV1508 _TVV1510 _TVV1513 _TVV1514 _TVV1525