Державне агентство лісових ресурсів України залучило міжнародне фінансування для розробки нової системи Електронний облік деревини (ЕОД 2.0.)
Вся розробка буде профінансована за рахунок донорських коштів.
Результатом стане система не просто більш захищена і сучасна, але і з новим функціоналом – для поширення її роботи на деревообробників.
Роботи вже розпочалися – готується бізнес-аналітика та виписується технічне завдання для майбутнього тендеру.
Система ЕОД поточної генерації – це унікальна українська розробка, аналогів якої немає в інших країнах.
Система дозволяє фіксувати обсяг заготовленої деревини та відслідковувати її подальший рух.
На жаль, нинішня ЕОД є застарілою та не здатною перекрити абсолютно всі можливі зловживання на ринку. На свій час це була докорінна зміна у підходах обліку деревини, але поточна версія вже не відповідає усім необхідним вимогам з точки зору функціоналу, безпеки та масштабованості.
Проблема у тому, що розробка старої системи розпочалася іще у 2010-х роках, задовго до приходу нашої команди. Тож ЕОД базується на дуже застарілій технології.
Саме невідповідність нинішньої ЕОД усім вимогам сьогодення і стала причиною, чому ми більше 2х років активно шукали міжнародні кошти на розробку нової версії програмного забезпечення для лісової галузі.
Паралельно із цим ми розробили і впровадили такі важливі інструменти контролю, як е-Лісорубний квиток та е-Сертифікат.
Черговим підтвердженням того, що система ЕОД потребує оновлення є факт незаконного втручання в роботу системи деякими посадовими особами, які мали до неї доступ. За даним фактом ДП «ЛІАЦ» проводить внутрішню службову перевірку. Також інформація передана до правоохоронних органів. Держлісагенство та ДП «Ліси України» максимально сприяють розслідуванню.
Остаточні висновки за слідством.
В свою чергу аналітичному центру поставлена задача знайти технічні рішення, які унеможливлять незаконні втручання до переходу на більш захищену та сучасну платформу.
@Державне агентство лісових ресурсів України