Нерестовий період

З метою збереження рибних ресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб з 20 березня по 10 червня на водоймах триває нерестовий період.

Нагадуємо, що любительський і спортивний лов риби в нерестовий період дозволяється здійснювати в межах населених пунктів з берега поплавковою та донною вудкою із загальною кількістю гачків не більше 1 шт. на одного рибалку та спінінгом з блешнею або штучною насадкою, яка замінює блешню.

На період нересту забороняється:

– перебувати не лише на водоймі, а і в її прибережній смузі із забороненими знаряддями та засобами лову риби;

– проводити роботи, що негативно впливають на гідрологічний та гідрохімічний стан озер (в т.ч. миття транспортних засобів, купання та прання із застосуванням хімічних миючих речовин тощо);

– зупинка транспортних засобів ближче, ніж за 100 м від урізу води;

– рух плавзасобів на водоймах парку (крім служби державної охорони парку).

Повідомляємо, що рух моторних човнів на водних об’єктах у нерестовий період завдає значної шкоди біоресурсам. При роботі гвинтів мотору утворюється потужна хвиля, котра виносить ікру на берег та на виступаючу із води рослинність, від цього ікра висихає та гине. Через вібрацію та хвилі, що утворюються від моторних човнів, ікра, яка знаходиться на визріванні, частково струшується, інша покривається піднятим з дна водойми мулом, що також призводить до її загибелі.

За недотримання вимог згідно Адміністративного Кодексу України порушники каратимуться штрафом з вилученням засобів лову.

Звертаємось до громадськості із проханням не бути байдужими до збереження природних ресурсів України та закликаємо рибалок дотримуватись режиму тиші на воді і вимог чинного природоохоронного законодавства.