Підгодівля лісових мешканців взимку: як і навіщо

Для тваринного світу настання холодів та утворення снігового покриву – це справжнє випробування. Саме тоді актуальною стає підгодівля тварин, для яких зменшується можливість якісно і регулярно харчуватись тим, що зазвичай складає їхній раціон.

Корми для лісових мешканців починають запасати ще наприкінці весни – на початку літа. Щорічно у Шацькому НПП заготовляють сіно, віників з кропиви та листяних порід та снопики  зернових, крім того закупляють ще  інші корми, зокрема, кукурудзу. Також дуже потрібна усім лі­совим мешканця взимку сіль. Для цього ви­користовують солонці з кам’яної солі. Така підгодівля особливо добре впливає на організм оленів, козуль та зайців-русаків, зміцнює їх та підсилює імунітет.

Розкладають корми 2-3 рази на тиждень у спеціально відведених місцях – підгодівельних майданчиках. На території парку налічується більше 20 годівниць. Такі майданчики зазвичай робляться у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно. Найчастіше до них навідуються дикі кози, кабани та зайці, зрідка лосі та олені.

Підгодівля диких тварин відіграє важливу роль у підтриманні чисельності їх поголів’я, є вагомим чинником попередження чи зменшення пошкоджень лісового і сільського господарства, забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах. Проте слід пам’ятати, що підгодівля диких тварин без міри може призвести до їх адаптації до легкого добування кормів і відвикання від природного кормодобування.