Правильна годівничка: як підгодовувати птахів взимку

З настанням складних погодних умов узимку найбільш уразливими стають птахи. Процес травлення у них відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі.
Працівники Шацького НПП знають, що підгодівля пернатих – необхідна та корисна справа. Вони виготовили та разом з учнями ОЗЗСО І-ІІІ ступенів "Світязький ліцей" розвісили годівнички, які наповнили поживним кормом.

Чим саме підгодовувати птахів?

Різноманітне насіння – універсальна пожива для більшості птахів. Найкраще підійде звичайне соняшникове насіння. Дрібним птахам важко добути ядро зі шкаралупи, тому потрібно потовкти його. Просо, подрібнена кукурудза, пшениця, овес, вівсяні пластівці, насіння гарбуза, кавунів, динь – також чудово підійдуть для харчування пернатих.
Синиці і дятли із задоволенням їдять несолене сало.
Не можна годувати птахів смаженим насінням, солоним салом, гречаною, пшеничною, ячмінною крупами, рисом. Хліб з точки зору поживності – також не найкраща їжа для птахів, однак він допомагає наповнити порожній шлунок у крайньому разі. Крім того заборонено годувати птахів житнім хлібом.
Пам’ятайте, що годівничку слід наповнювати «правильним» кормом, щоб не завдати пернатим друзям шкоди.

Новини

Бережіть природу від пожеж!!!

Адміністрація Шацького НПП вкотре нагадує мешканцям і гостям Шацької громади, що через відсутність опадів  і спекотну погоду, ймовірність лісових пожеж зростає! Тому при збиранні ягід та грибів, які згідно Наказу  № 25  від 27 червня 2022 року Ковельської районної військової адміністрації «Про узгодження та визначення лісових масивів, у яких місцевому населенню дозволено збір лісових ресурсів […]

  • Без категорії

Викачка меду у Шацькому НПП!

Мед лісовий – це чарівний мед, який має цілющі властивості. Він може бути різним за кольором, смаком і ароматом. А все тому, що виробляють його бджоли, збираючи нектар із різних рослин, трав, дерев. І кожна рослинка приносить у мед свою нотку, свої цілющі властивості, що робить його вибуховою сумішшю вітамінів, мінералів, ферментів, які оздоровлюють організм із […]

  • Без категорії

З Днем Конституції України!!!

Адміністрація Шацького НПП вітає з Днем Конституції України! Нехай демократичні засади, що закріплені в Конституції, стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожного громадянина нашої країни. Бажаємо всім нам миру, злагоди, добра і незламної віри у перемогу!

  • Без категорії