ТУРИЗМ І ВІДПОЧИНОК

Мальовничі природні ландшафти, теплий та м’який клімат парку має високий рекреаційний потенціал для організації відпочинку, туризму і санаторного лікування. Відпочинок, в основному, проходить на озерних комплексах (пляжний відпочинок) і в незначній мірі в лісових екосистемах.

БАЗИ ВІДПОЧИНКУ

У Шацькому національному природному парку функціонують дві бази відпочинку: «Гушівський хутір» та «Полісянка».

База відпочинку «Гушівський хутір» розташована на березі кришталево чистого озера Світязь. Запропонуємо затишні дерев’яні будиночки за 100 м від озера, з усіма зручностями для 4-х та 10-ти осіб.

Розташування:
«Гушівський хутір» — с. Світязь, урочище Гушово, на березі озера Світязь.

Умови проживання: 

Будиночки 4-х місні та один двохповерховий 10-ти місний.

4-х місні будиночки —  кімната: односпальні ліжка, шафа, тумбочки. Є санвузол (умивальник, туалет, душова кабіна), вітальня з кухонним куточком (холодильник, електрична плита, електричний чайник, мийка, посуд, телевізор з супутниковим ТБ, диван), відкрита веранда (стіл та лавки).

10-ти місний – 5 кімнат. На першому поверсі кімната з двохспальним ліжком, шафою та тумбочкою, кухня (холодильник, електрична плита, мікрохвильова піч, електричний чайник, мийка, посуд), вітальня (великий стіл, лави, камін), санвузол (умивальник, душ та туалет). На 2-му поверсі 4 кімнати (дво- та односпальні ліжка, шафа, тумбочки), санвузол (умивальник, душ та туалет). Велика відкрита веранда (столи, лавки).

До Ваших послуг: парковка, альтанки, мангали, дитячий майданчик, лежаки.

За детальною інформацією та для бронювання будиночків звертайтесь за телефоном: 098 61 45 139 (Ольга)

ID_2019_05_31_148386Рекреація(Гушів)ID_2019_08_01_154239_TVV9904_TVV9930_cr_TVV9934

База відпочинку «Полісянка» розташована на березі озера Пісочне. Тут є будиночки для 4-х і 5-ти осіб.

4-х місні будиночки —  кімната: односпальні ліжка, шафа, тумбочки. Є санвузол (умивальник, туалет, душова кабіна), вітальня з кухонним куточком (холодильник, електрична плита, електричний чайник, мийка, посуд, телевізор з супутниковим ТБ, диван), відкрита веранда (стіл та лавки).

За детальною інформацією для бронювання будиночків звертайтеся за телефоном: 0955408167 (Ірина) 

_TVV9821_TVV9834_TVV2223_TVV8986ID_2019_05_31_1480923_PR_00

ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ

У парку обладнано еколого-пізнавальні стежки «Лісова Пісня», «Три озера», «Світязянка» та рекреаційні пункти для короткотермінового відпочинку автотуристів. По всій довжині стежок встановлені доволі яскраві аншлаги для ознайомлення з природоохоронним режимом парку, особливостями його природних екосистем та видовим багатством флори та фауни. Еколого-пізнавальні стежки мають сприятливе розміщення і активно використовуються відпочиваючими та туристами. Створені руками лісівників рекреаційні пункти обладнані спеціальними місцями для розведення багаття,  смітниками, а також комфортними альтанками та дитячими майданчиками.

_TVV9671

83402003_296217391418930_5822005529755915152_n 104461944_728348181235269_5284124863222727103_n_TVV2164_TVV2027_TVV8644

НАМЕТОВІ МІСТЕЧКА

Для любителів відпочинку в наметах обладнані наметові містечка «Незабудка» та «Запісочне».

Наметове містечко «Незабудка» розташоване у лісі на березі озера Світязь. Територія досить чимала — 17 га.  У наметовому містечку є всі необхідні зручності: туалети зі змивною системою, душові кабіни, альтанки, смітники, вода, облаштований пляж з перевдягальнями та грибками. На території також працюють торгові кіоски.

Наметове містечко «Запісочне» розташоване на березі озера Пісочне. Тут є альтанки зі спеціально облаштованими для багаття місцями, смітники, вода, світло.

Територію наметових містечок щоденно прибирають від сміття.

_TVV8979 _TVV8982 _TVV9017 _TVV9019 _TVV9012

ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ

Розроблені та діють велосипедні та піші туристичні маршрути.

Шацький НПП спільно з громадською організацією Клуб екологічного туризму розробив та промаркував веломаршрут протяжністю 32 км, який з’єднує два наметові містечка: «Незабудка» та «Запісочне».

Піші туристичні маршрути:

Маршрут №1 (загальна довжина біля 10,5 км, час 3-4 год). Починається від с. Світязь і проходить типовими поліськими ландшафтами до с. Омеляне, а далі до берегів озера Люцимер та північних околиць Шацька.

Маршрут №2 (загальна довжина біля 11,5 км, час 3,5-4 год). Розпочинається від санаторію «Лісова пісня», далі йде сільською місцевістю околиць с. Мельники до заболочених ділянок оз. Кримно і до унікального заповідного болота «Уничі» (тут локалізуються колонії куликів, наявне гніздування сірих журавлів (занесені до Червоної книги України), зосереджена найбільша у парку гніздова популяція найбільш рідкісної пташки із глобальним статусом охорони першої категорії — очеретянки прудкої). Далі маршрут пролягає до берегів озера Пісочне.

Маршрут №3 (загальна довжина 11,5 км, час 3,5-4 год) Починається від санаторію «Лісова пісня», а далі лісовими стежками до оз. Перемут та лісовими урочищами до берегів оз. Світязь (тут локалізуються цікаві рідкісні лісові та болотні види птахів, рідкісні рослини, що занесені до Червоної книги України).

Фахівці парку проводять тематичні та оглядові екскурсії територією Шацького НПП.

Цікавим буде ознайомлення із пам’ятками природи, що розташовані в межах природоохоронної установи такими як: ботанічний заказник «Втенський», лісовий заказник «Ялинник» та «Ростанський», іхтіологічний заказник «Соминець», гідрологічні заказники «Пулемецький» і «Піщанський», а також з ботанічними пам’ятками природи «Дуб — велетень» та «Сосна і дуб-1», «Сосна і дуб-2».

Великою популярністю серед відвідувачів національного парку користується як літня, так і зимова риболовля. Впродовж літньо-осіннього сезону тут дозрівають різноманітні ягоди: чорниця, малина, лохина, ожина, брусниця, журавлина. Грибний сезон розпочинається в серпні-вересні і триває до листопада. У лісових масивах зростає близько 70 видів їстівних грибів.

На берегах озер археологами знайдені також стоянки первісних людей, що свідчить про давню історію освоєння цих місць людиною.

В першій декаді серпня є можливість відвідати Польську сторону Транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся» пішохідним переходом через річку Західний Буг. який щороку облаштовують в рамках проведення Європейських днів добросусідства між Гміною Воля Угрузька та Шацьким районом.

Перебуваючи на відпочинку в Шацьку туристи можуть ознайомитись з територією Білоруської частини трьохстороннього біосферного резервату відвідавши Республіканським заказник «Прибузьке Полісся», ліси якого межують із землями Шацького національної’ природного парку.

Пам’ятники архітектури на території національного парку представлені церквами. З 2010 року при Петропавлівській церкві (1846 р.) у селі Світязь започаткував свою діяльність чоловічий   монастир. Всі бажаючі можуть   відвідати   цю сакральну споруду помолитися Почаївській Божій Матері, ікона якої знаходиться в Храмі Петра і Павла.

Для поціновувачів історико-культурної спадщини екскурсійними бюро в період відпочинкового   сезону   організовуються   екскурсії   до   міста   Володимир-Волинського з відвідуванням Зимненського жіночого монастиря, до села Колодяжне де розташована музей садиба Лесі Українки, до замку Любарта у місті Луцьк та Брестської фортеці в місті Брест (Республіка Білорусь).