Результати моніторингу лелеки чорного (Ciconia nigra) за 2023 рік

Лелека чорний належить до видів, які найсуворіше охороняються актами на законодавчому рівні: занесений до Бернської і Боннської конвенцій в Європі, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни та Червоної книги України.
Лелека чорний – лісовий птах, який веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, дуже чутливий до візитів на гніздову територію. Він будує велике гніздо діаметром понад 1м. Для цього обирає старі лісові масиви поруч з чистими, не забрудненими водоймами.
Найбільш негативними факторами, які впливають на стан популяції лелеки чорного є: порушення гідрологічного балансу територій, рубки та заготівля деревини, низький рівень екологічної свідомості та знань, а також турбування в гніздовий період.
На території Шацького національного природного парку встановлено охоронні зони, радіусом 1000 м з обмеженнями щодо здійснення господарських заходів, навколо 9 гнізд лелеки чорного в лісових масивах.
За результатами моніторингу гніздування лелеки чорного на території Шацького національного природного парку у 2023 році, представниками Державного природничого музею , членами Західно-українського орнітологічного товариства та працівниками парку було зафіксовано 11 пташенят лелеки чорного, 7 з яких було закільцьовано, а це більше, порівняно з минулим роком і свідчить про те, що на території Шацького НПП сприятливі умови для гніздування та відтворення потомства.
Не турбуйте і не шукайте, заради цікавості гнізда лелеки чорного , адже це може стати причиною скорочення чисельності популяцій цих величних птахів!
Фото: Андрій Бокотей

Новини

16 травня – День вишиванки!

16 травня – День вишиванки! Вишиванка — це наша історія, наше коріння, могутній символ, що зв’язує минуле з майбутнім, втілення української ідентичності, давнє мистецтво наших предків, надійний оберіг від усього лихого, наша святиня. Ми вільні, сильні та незламні. Все витримаємо і ПЕРЕМОЖЕМО Державне агентство лісових ресурсів України

  • Без категорії

Інформуємо та попереджаємо

Інформуємо та попереджаємо 10 травня провідним інженером з охорони і захисту лісу Шацького НПП спільно з провідним інспектором ВЗНС Ковельського РУ ГУ ДСНС України у Волинській області було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед жителів сіл Підманево і Світязь щодо дотримання правил пожежної безпеки у лісових масивах і сільськогосподарських угіддях під час пожежонебезпечного періоду. Будьте свідомими та […]

  • Без категорії

Інформація державної служби охорони Шацького НПП!

Інформація державної служби охорони Шацького НПП! З метою недопущення випадків браконьєрства працівники Шацького НПП спільно з Волинським рибоохоронним патрулем, постійно здійснюють рейдові заходи, на водоймах Шацького поозер’я. За період з 7 по 13 травня 2024 року з водного середовища були вилучені безгосподарські знаряддя лову, а саме: 9 сіток і 11 ятерів, а також було виявлено […]

  • Без категорії