Рослина – хижак, що росте на болотах Шацького НПП!

Рослина – хижак, що росте на болотах Шацького НПП!
Прекрасний, різноманітний і дивовижний світ природи, в якому все досконало та гармонійно. Серед якого є цікава мешканка боліт – росичка – рослина-хижак. Це багаторічна рослина з безлистим квітковим стеблом заввишки 10-20 см, зростає на торфяних болотах, що вистелені килимами з моху. Листя росички вкрите віями. Якщо комаха сідає на листок, вії захоплюють її і листок загинається. Через декілька днів він розігнеться, вії випрямляться, а неперетравлені залишки комахи здує вітер.
Такий незвичайний спосіб живлення росички не випадковий, він просто необхідний їй для виживання. Болотисті місцевості, на яких і мешкають рослини – хижаки, не можуть їх прогодувати. А з комахи при перетравленні росичка отримує необхідні для її життя корисні речовини такі як: фосфор, азот, солі магнію, натрію і калію. Тривалість життя росички становить від двох до десяти років.
На території Шацького НПП є три види росичок: круглолиста (Drosera rotundifolia L.), англійська (Drosera anglica Huds.) та росичка середня (Drosera intermedia Hayne). На їх оселища можна натрапити біля озер Карасинець, Озерце, Велике Чорне та Луки.
Осушення боліт згубно вплинуло на популяцію болотних видів рослин. А з побудовою Копаївської, Поліської та Прип’ятської осушувальних систем на території водно-болотних комплексів суттєво зменшилась площа локалітетів червонокнижних видів рослин, зокрема усіх видів росичок, а вони є льодовиковим реліктом.
Тому, наше основне завдання охороняти, берегти і примножувати біорізноманіття рідного краю!
Пресслужба Шацького НПП

Новини

Міндовкілля затвердило Програму державного моніторингу вод на 2025 рік 

⚡️ Міндовкілля затвердило Програму державного моніторингу вод на 2025 рік   Моніторинг охоплюватиме 7 річкових басейнів – Дніпра, Дністра, Дунаю, Південного Бугу, Дону, Вісли та Причорномор’я.   До Програми також включено додаткові пункти: ▪️ на річці Сейм – у зв’язку з минулорічною ситуацією із забрудненням річок Сейм та Десна з території рф, та для продовження […]

  • Без категорії

Еколого-освітнє виховання один із пріоритетних напрямків діяльності Парку

Еколого-освітнє виховання один із пріоритетних напрямків діяльності Парку! З нагоди Дня парків і заповідників, працівниками Шацького НПП було проведено екологічне заняття для учнів Світязького ліцею. Дітям розповіли про важливість та основну мету збереження природних парків та заповідників.   Також в рамках цього заходу співробітники парку школярам запропонували власноруч розмалювати годівнички, щоб підтримати пташок узимку та […]

  • Без категорії