САМОСТІЙНІ ЛІСИ ПІД ЗАХИСТОМ ДЕРЖАВИ!!!

 

20 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт 5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів» за проголосували 273 народні депутати України, за яким  визначається механізм збереження самосійних лісів із подальшим веденням лісового господарства на цих територіях.

Самостійні ліси – це дикорослі дерева (так званий «самосів»), що являють собою природні утворення. Такі ліси вважають землями сільськогосподарського призначення, тому де-юре вони – поля та пасовища, і під час підрахунку аж ніяк не враховувалиль і не обліковувались.

Збереження самосійних лісів надзвичайно важливе. По-перше, самосійні ліси мають природне походження, а значить є набагато більш стійкими до дії несприятливих факторів, порівняно зі штучними лісами.

По-друге, самосійні ліси часто поєднують лісові масиви, які в минулому були “розірвані” полями чи пасовищами. Процес такого розриву називається “фрагментацією” і негативно впливає на тварин та рослин, які мешкають у лісах.

По-третє, молоді дерева найкраще накопичують вуглець з атмосфери – головну причину зміни клімату. Збереження самосійних лісів і надання їм статусу лісу з юридичної точки зору могло б суттєво сповільнити темпи глобального потепління, викликаного людською діяльністю.

Тому збереженя і охорона самостійних  лісів є надзвичайно важливим аспектом формування довкілля!!!

Новини

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ШАЦЬКОЇ ГРОМАДИ ТА ВІДВІДУВАЧІВ ШАЦЬКОГО НПП

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ШАЦЬКОЇ ГРОМАДИ ТА ВІДВІДУВАЧІВ ШАЦЬКОГО НПП 10 червня 2024 року закінчується період дії нерестових обмежень любительського та спортивного рибальства на водоймах Шацького національного природного парку. Лов можна проводити вудками із загальною кількістю гачків не більше трьох на одного рибалку. Загальний вилов риби протягом одного дня не повинен перевищувати 5 кг на одного […]

  • Без категорії

Інформація державної служби охорони Шацького НПП!

Інформація державної служби охорони Шацького НПП! Для недопущення випадків незаконного добування водних живих ресурсів, інспекторами державної охорони ПЗФ, проводяться рейди та патрулювання на території Шацького НПП. За період з 4 по 10 червня 2024 року з водного середовища було вилучено безгосподарські знаряддя лову, а саме: 8 сіток та 3 ятери, а також було виявлено та […]

  • Без категорії

Пухівочка альпійська (Trichophorum alpinum) на території Шацького НПП

Пухівочка альпійська (Trichophorum alpinum) на території Шацького НПП У 2011 році науковці зафіксували новий для флори нашої держави вид Пухівочку альпійську (Trichophorum alpinum) з єдиним місцезнаходженням в Україні на території Шацького НПП. 8 червня доктором біологічних наук, професором, членом-кореспондентом НАН України, директором НАН України І.М. Даниликом, старшим науковим співробітником відділу екосистемології Інституту екології Карпат, кандидатом […]

  • Без категорії