Жовтогаряча окраса блакитних озерних плес!

Жовтогаряча окраса блакитних озерних плес!
Тихі води синьооких Шацьких озер, починаючи з травня по серпень, рясніють яскравими жовтими сонечками, це цвітуть чаруючі глечики жовті.
Глечики жовті (Nuphar lutea (L.) Smith) або лата́ття жовте багаторічна водна трав’яниста рослина родини лататтєвих. Прикріплена до ґрунту грубим горизонтальним кореневищем до 10 м завдовжки й від 5 до 15 см завтовшки. Надводне листя плаваюче, шкірясте, серцеподібне, 15-19 см у діаметрі. Квіти одиничні, великі, жовті, запашні, 4-5 см у діаметрі. Плід до 10 см, гладенька, грушоподібна коробочка, яка нагадує глечик. Звідси й походить назва рослини.
Наявність у воді жовтих глечиків це індикатор стану водойми. А рибалки знають напевне: там, де ростуть ці квіти, зазвичай водиться риба.
А ще латаття — не лише красива квітка, вона використовується у народній медицині. Взагалі ж глечики жовті, як і більшість інших водяних рослин, належать до найстаріших рослин планети, що з’явилися на Землі мільйони років тому.
Ця рослина занесена до Зеленої книги України, куди входять рослини рідкісні і такі, що перебувають під загрозою зникнення, та типові природні рослинні угруповання, які підлягають охороні на всій території України, і через бездумне ставлення людини, знищення середовища, в якому водні рослини почуваються добре, ці квіти зрештою можуть стати рідкістю.
Милуйтесь та насолоджуйтеся красою природи, відпочиваючи біля озера з розсипом квітів, що нагадують маленькі сонечка на водяній гладі.

Новини

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ШАЦЬКОЇ ГРОМАДИ ТА ВІДВІДУВАЧІВ ШАЦЬКОГО НПП

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ШАЦЬКОЇ ГРОМАДИ ТА ВІДВІДУВАЧІВ ШАЦЬКОГО НПП 10 червня 2024 року закінчується період дії нерестових обмежень любительського та спортивного рибальства на водоймах Шацького національного природного парку. Лов можна проводити вудками із загальною кількістю гачків не більше трьох на одного рибалку. Загальний вилов риби протягом одного дня не повинен перевищувати 5 кг на одного […]

  • Без категорії

Інформація державної служби охорони Шацького НПП!

Інформація державної служби охорони Шацького НПП! Для недопущення випадків незаконного добування водних живих ресурсів, інспекторами державної охорони ПЗФ, проводяться рейди та патрулювання на території Шацького НПП. За період з 4 по 10 червня 2024 року з водного середовища було вилучено безгосподарські знаряддя лову, а саме: 8 сіток та 3 ятери, а також було виявлено та […]

  • Без категорії

Пухівочка альпійська (Trichophorum alpinum) на території Шацького НПП

Пухівочка альпійська (Trichophorum alpinum) на території Шацького НПП У 2011 році науковці зафіксували новий для флори нашої держави вид Пухівочку альпійську (Trichophorum alpinum) з єдиним місцезнаходженням в Україні на території Шацького НПП. 8 червня доктором біологічних наук, професором, членом-кореспондентом НАН України, директором НАН України І.М. Даниликом, старшим науковим співробітником відділу екосистемології Інституту екології Карпат, кандидатом […]

  • Без категорії