Три озера

Екостежка
 • Протяжність

  5,8 км
 • img

  Екологічна стежка створена для пізнавально-відпочинкових пішохідних та велосипедних мандрівок. Тут можна ознайомитись з типовими природними комплексами Шацьких озер, флорою, фауною та просто гарно відпочити у тиші. Маршрут кільцевий, його початок і закінчення знаходиться на березі озера Пулемецьке.

  Тут знаходиться початковий стенд з картою екологічної стежки, і можна оглянути піщаний подекуди зарослий невисоким очеретом берег Пулемецького озера.

 • img

  За кількасот метрів від початку маршруту обладнана спостережна вежа, з якої відкривається захоплива панорама околиць і можна охопити оком все Пулемецьке озеро. Підйом на вежу відбувається дерев’яною драбиною, також тут є приміщення, де можна сховатись від негоди.

 • Далі стежка проходить між озерами Пулемецьким і Климівським. Хоча відстань до останнього всього лиш кількадесят метрів, підійти до води не вдасться – відвідувача зустрінуть лише заболочена місцевість, заросла очеретом та іншою вологолюбною рослинністю.

  Далі дорога веде сосновим лісом, де на шляху можна побачити могутній бетонний дот, створений напередодні Другої світової війни.

 • img

  Далі на маршруті – озеро Мале Чорне, улюблене місце птахів. Озеро з усіх сторін оточене болотами і лише з однієї точки його можна оглянути.

  Пройшовши ще трохи на південь, бачимо осушувальний канал, який звуть також – річка Копаївка.

  Рухаючись далі луками, виходимо знову до початку маршруту.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів